Automatické zavlažovanie je užitočná vec. Je to  pohodlné, presné, komfortné riešenie pre Váš trávnik. Má  mnoho funkcií, možno o ktorých ste ešte nevedeli.

Polievanie je pravidelné, pretože zavlažovaciemu systému riadi spoľahlivá komunikačná jednotka Hunter alebo Rain Bird. Zavlažovanie  je rovnomerné, vďaka dobre naplánovanému rozvodu a nemôže  sa stať, že jedna časť záhrady dostane viac vody ako druhá . Polievanie sa robí vždy v rovnakom čase, čo je dôležité z pohľadu rastlín, keďže tráva je zvyknutá na pravidelný prísun vody. Vaša záhrada bude svieža a udržiavaná po celú sezónu, čakajú na vás krásne rastliny a mäkký a hustý trávnik.Zo zavlažovacím systémom Hunter alebo Rain Bird môžete  ušetriť veľa času, príklad  ak zavlažovanie trvá len hodinu denne, je to 150 hodín, 18 pracovných dní, teda viac ako tri týždne v jednej sezóne! Choďte radšej na dovolenku a nechajte závlahu „robiť“ 

Keď už hovoríme o dovolenke , pokojne choďte , nemusíte sa starať  koho požiadať o polievanie. Taktiež z mikrozávlahou od Hunter  môžete zalievať izbové rastliny aj počas vašej neprítomnosti. Zavlažovací systém je neviditeľný: postrekovače vychádzajú zo zeme iba počas zavlažovania.

Má osviežujúci účinok, pravidelná zálievka viaže prach a vytvára v záhrade svieži vzduch.

Funguje aj ako príležitostný zlepšovač klímy: krátkym spustením zavlažovania v letných horúčavách si môžete oddýchnuť v citeľne príjemnejšom prostredí.Dobrý zavlažovací systém šetrí vodu, nedochádza k preliatiu záhrady, polieva presne a rovnomerne.Keďže polievanie sa odporúča v ranných hodinách, straty odparovaním sú minimálne, takže aj 50-60% nákladov na vodu zostáva vo vašom vrecku. A taktiež pravdepodobnosť hubových chorôb je znížená, pretože vlhkosť z listov po rannom zavlažovaní rýchlo vysychá. Dobre navrhnutý zavlažovací systém je inteligentný, nezavlažuje počas dažďa a dokonca ani niekoľko dní po ňom, nakoľko dažďové senzory majú v sebe nainštalované oneskorovače zapnutia, ktoré sú závislé od intenzity slnečného žiarenia. Závlahový systém zvyšuje hodnotu vašej nehnuteľnosti a je to to  investícia, ktorá sa mnohonásobne vráti!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie články