Keďže závlahové systémy na jeseň už  dlhšie nepoužívame, nie je potrebné čakať na odvodnenie až do príchodu mrazov, oplatí sa to urobiť, kým sú ešte dobré poveternostné podmienky. 

Vo všeobecnosti je vhodné pred príchodom novembra vybrať zo studní čerpadlá, a pre d tým vytlačiť čo najviac vody zo studní a zakryť ju . 

Na spodnej strane čerpadiel je vypúšťacia skrutka, ktorú je potrebné odskrutkovať a cez ňu môžeme pri naklonení úplne vypustiť vodu. 

Pozor !Nestačí vylievať cez saciu časť, pretože to nebude účinné (voda zostane v čerpadle). Čerpadlo je možné skladovať bez vody aj na mieste, kde v zime mrzne, pretože sa už nemôže poškodiť. 

Vo väčšine miest nie je v automatických závlahových systémov nainštalovaný automatický odvodňovací systém, takže vo väčšine prípadov je voda zo systému vyfukovaná kompresorom. 

Otvorením solenoidového ventilu sa do zón postupne privádza vzduch a tým je voda vyfukovaná z  trysiek postrekovačov. Ak nemáte učinný komresor, treba tento proces opakavať pokým z trysiek už nebude výchádzať čistý vzduch  vzduch bez kvapiek vody.

Dbajte na to aby v systéme zostalo, čo najmenej vody. Tým máte zabezbečené bezpečné zazimovanie sústavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie články